Vlci

3. února 2008 v 22:29 | Wolfi |  vlci
Vlci
mají trend vytvářet společenská seskupení, smečky, tj.rodinné skupiny, které mají obvykle 8-12 členů. Ty se skládají z dominantního páru, který je většinou soudržný po celý život partnerů a jejich potomstva. Obsazují a chrání teritoria, která si označují pachovými značkami - močí.
Jedinci jsou různě staří, protože odrostlá mláďata zůstávají ve skupin několik let a pomáhají s péčí o nová mláďata. Rozmnožuje se jen dominantní pár. Ve smečce se často předvádí uvítací rituál, doprovázený vzájemným olizováním, vytím a vrtěním ocasu.
Obvyklá taktika lovu spočívá ve sledování, respektive ve stopování, například stád vysoké zvěře, a potom k oddělení vytipovaného (nejslabšího) jedince, který je potom uštván, kousán a trhán členy smečky, dokud neklesne vyčerpáním.
Nejrozšířenějším volně žijícím členem čeledě psovitých šelem je - vlk obecný.Dosahuje délky 1 - 1,5 metru, dospělý jedinec může vážit až 60 kg.
VYTÍ:


Vlci vytím ohlašují svou přítomnost a vymezují a obhajují svá teritoria. Vytí je slyšet až na dálku 10 km a umožňuje náležité oddělení konkurenčních smeček bez toho, aby došlo k vzájemným konfliktům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama